Duyuru:

Oyunhaberleri.org 4. yaşını kutluyor!

  • admin
  • 140
  • 13 Ekim 2017
  • 0
  •  5

Resident Evil: Revelations HD İnceleme

Resident Evil hikayesini bilmeyen yoktur. Bu zamana kadarki filmleriyle ve oyunlarıyla kişilerin meraklarını toplayan Resident Evil, karşımıza bu sefer de Resident Evil Revalations HD olarak çıkmakta.
Oyun genel anlamıyla ve hikayelerle biraz abartılmış. Ara sıra karşımıza çıkan hikayeler kimi zaman insanları bıkkınlığa uğratmakta. Fakat oyun arasında gelen bu hikayeler göz ardı edildiğinde oyun göze güzel gözüküyor. Özellikle günlük olarak çok az oyunlara zaman ayırıyorsanız bu oyunu oynamanızı önermem. Oyunun büyük bir kısmı hikayelerden ibaret.
Önceki Resident Evil oyunlarını oynadıysanız, bu oyunda o kadarda fazla zorluk çekeceğinizi düşünmüyorum. Oynanış tarzı ve yapısı genel olarak sizi kendi evinizdeymiş gibi bir hissettirecek. Resident Evil Revalations HD eski dövüş kontrollerini geride bırakmış gözüküyor. Yeni bir mekanizmayla ve dövüş kontrolleriyle sizin dövüşe daha fazla kontrol edebilme şansınız bu oyunda mevcut. Oyun süresince dövüşlerde ellerinizi oldukça iyi kontrol etmeniz gerekir. Aksi taktirde kendinizi akşam yemeğinde yenirken bulabilirsiniz. Oyun kontrolleri son derece hassas bir yapıda. Herhangi bir hareketinizde hedefi kaçırabiliyorsunuz. Oyun boyunca düşmanlarınızı iyi bir hedef olarak almanızı öneririm. Nişan hassaslığı nedeniyle karşınıza birden fazla düşmanın çıkması size sorunlar yaratabilir.
Resident Evil Revelations HD oyununda en avantajlı nokta yanınızda sürekli olarak tarayıcınızın olmasıdır. Bu tarayıcı vasıtasıyla kendinize cephane bulabilir, veya ölmüş olan düşmanlarınız üzerinden bonus kazanmanızı sağlıyor. Ayrıca oyun süresince kullanmış olduğunuz bu tarayıcı sayesinde oyunda keşfedilmemiş yerleri bulmanızı sağlıyor. Bu ise oyunda daha fazla avantaj sahibi olmanızı sağlıyor.
Oyunda en beğenilen ve en profesyonel bir şekilde yapılmış olan seslerdir. Doğru bir şekilde zamanlama yapılmış ve yapmış olduğunuz her hamle boyunca gerçekçi seslerle karşılaşıyorsunuz. Bir süre sonra kendinizi oyunun içinde hissedebilirsiniz. Oyunda hikaye modunun yanı sıra bir de Raid modu bulunuyor. Bu mod sayesinde daha önce oynamış olduğunuz bölümleri tekrar oynayabilirsiniz. Özellikle beğenmiş olduğunuz bölümleri tekrar oynayabilmeniz size daha fazla bonus ve avantaj kazandıracaktır.

Platformlar
3DS, PC, PlayStation 3, PlayStation 4, XBox 360, XBox One
Yapımcı – Yayıncı
Capcom – Capcom
Çoklu Oyuncu: Var
Oyun Türü: Aksiyon,Bulmaca,Macera
Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows XP
İşlemci:Intel Core 2 Duo 2.4Ghz yada daha iyisi, AMD Athlon X2 2.8 Ghz yada daha iyisi
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce 8800GTS yada daha iyisi, ATI Radeon HD3850 yada daha
Boş alan:8 GB

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ