Duyuru:

Oyunhaberleri.org 4. yaşını kutluyor!

  • admin
  • 65
  • 7 Ekim 2017
  • 0
  •  1

PES 2018 İncelemesi

Uzun yıllardan beridir futbol severlerin merakla takip etmiş olduğu futbol oyun serisi PES bu yıla yeni oyunuyla giriyor. Oyun severlere sunulmuş olduğu tarihten itibaren oldukça popüler olan PES, oyuncularına oldukça büyük ayrıcalıklar tanımaktadır. Gelişmiş sistem özellikleri ve grafik bakımından oldukça büyük göstergelere sahip olan PES, kişilerin futbolu canlıymış gibi oynamasını sağlamaktadır.
Dünya devi iki oyun PES ve FIFA bu yılda kendi aralarında mücadele etmektedir. Bu iki yıllık seri oyun üreticisi şirket bu seneye daha güzel projelerle giriyor. PES Fox Engine’e, FİFA ise, FrostbiteEngine oyun motoruna geçmiş durumda. İki oyun da 2018 yılına yeni teknoloji özellikleriyle geçmektedir.
Bilindiği üzere Pes yıllardır çıkarmış olduğu oyunlarda hep aynı hataları tekrar etmiştir. Oyun süresince yaşamış olduğumuz hatalar nedeniyle birçoğumuz PES oyununu bırakmış durumdayız. Her şeye rağmen Pes serilerinde kişiler hep ilk oyun kurulduğunda uzun süre boyunca heyecanlı bir şekilde oynamaktadır. Oyunun ilerleyen zamanlarında oyundaki hatalar göz önüne serilerek oyunu bırakma nedenlerinden birisi oluşuyor. Yaşanan bu hatalar umarız Pes 18’de de oyun severlere sunulmaz.
Pes 18 üzerinde yapılan iyileştirmeler ve geliştirmeler hakkında bahsedecek olursak, oyun eski peslere göre daha iyi bir durumda. Genel olarak çalışma oyunca yetenekleri üzerinde yapılmış. Oyun hızının düşürülmesiyle beraber, oyuncu hızı da arttırılmış. Oyun animasyonlarına bakacak olursak oyun animasyonları üzerinde ciddi bir çalışma yapılmış durumda. Oyun hızının düşürülmesi genel bir kavram değildir. Oyun üzerinde yapılan çalışmalar o kadar iyi ki, oyun içerisindeki temponun dakikalar aralığıyla değişikliğini net bir şekilde anlayabilirsiniz. Oyuncular özellikle gole giderken oyundaki tempo bir anda değişiyor ve gol atağı daha heyecanlı bir hal almış oluyor.
Oyundaki hızın dinamik bir şekilde kullanımı oyun boyunca size oldukça fazla avantajlar sağlamaktadır. Ani bir şekilde gol yediğinizde oyuncularınızın bu golü yememek için nasıl mücadele ettiğini net bir şekilde görebilirsiniz. Ya da ikinci bil gol attığınız durumda oyun rahatlığını net bir şekilde farkedebilirsiniz.

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ