Duyuru:

Oyunhaberleri.org 4. yaşını kutluyor!

  • admin
  • 43
  • 31 Mart 2020
  • 0
  •  

Destiny 2

İlk oyunundan itibaren oyun severlere muhteşem anlar yaşatan Destiny, bu sefer karşımıza ikinci oyunuyla çıkıyor. Oyunda bulunan ortamların çekiciliği, oyunda bulunan silahların gerçekte var olsa sanki aynı havanın oluşacağı, bilim ve kurgusu, olağanüstü müzikleri, ses efektleri ve benzeri birçok özelliği sayesinde oyunculara inanılmaz dakikalar yaşatmaktaydı.

Destiny 2 oyun içinden bir sahne.

İlk oyuna göre Destiny 2 yapılan güncellemeler ve yeni eklenti paketleri sayesinde evrim geçirmiş durumda. Oyun boyunca yapabileceğimiz birçok aktivite ile oyun gerçekten iyileştirilmiş bir durumda.  Oyunun ilk başında var olan tüm yeteneklerimizi, hatta Traveller’in bahsetmiş olduğu Light’ı bile kaybetmiş oluyoruz. Tabii Light olmadan ölümlü biri olduğumuzun artık farkına varıyoruz ve oyun boyunca oldukça dikkatli adımlar atmaya yöneliyoruz.

Destiny 2’de bulunan yeni özelliklerden bahsetmek gerekirse, oyunun ilk başında göze çarpan özellik silah sistemi. Hatırladığınız üzere Destiny’de bir adet ana silah iki adet de özel silahımız vardı. Bu özel silahların kendine özgü mermileri vardı. Bu mermileri genellikle bulamamamız nedeniyle kullanamıyorduk. PvP modunda hatta bu silahları hiç kullanamıyorduk. Destiny 2’de ise bu durum tamamen değiştirilmiş. Artık ana silahla beraber iki adet kullanabildiğimiz silah mevcut. Bu silahlardan birincisi Energy Weapons, diğeri ise Kinetic Weapons olarak adlandırılmakta.

Destiny 2’de karşımıza çıkan diğer bir özellik ise, yetenek ağacı hakkında. Yetenek ağacına girdiğimiz an tasarımın değişmiş olduğunu görebiliyoruz. Pasif olan tüm yeteneklerimiz, yetenek ağacında sağ tarafında bulunmakta. Ultilerimiz ve aktif yeteneklerimiz ise, yetenek ağacının sol tarafında belirmekte. Ayrıca Destiny 2’de üçüncü bir yetenek daha kazanmış oluyoruz. Yeteneği aktifleştirdiğimiz yer içerisinde dilediğimiz zaman canımızı yenileyebiliyoruz. Bu özellik sayesinde oyunda oldukça büyük bir avantaj kazanmış oluyoruz. Hunter yetenekleri arasında ise, düşman atışlarından hızlı bir şekilde kaçabilme yeteneğimiz bulunmakta. Titan yeteneğinde ise, düşmanın saldırı sırasında kalkan kaldırabiliyor ve kendimizi düşman güçlerin saldırılarından koruyabiliyoruz. Oyunda yenilenen bu üç yetenek gerçekten de gerekli. Birinci oyunun zorluğunu göz önünde bulunduracak olursak ikinci oyunda oyun düzenleyicileri de bu zorluğun farkında.  

Destiny 2 gameplay

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ