Duyuru:

Oyunhaberleri.org 4. yaşını kutluyor!

CyberPunk 2077
  • admin
  • 2
  • 31 Ocak 2021
  • 0
  •  

Cyberpunk 2077 oyununu bozan hata düzeltildi

CD Projekt RED’in Cyberpunk 2077 için yayınladığı Patch 1.1 bununla beraber oyunu tamamen bozan büyük bir hata getirmişti. Yeni hotfix yaması 1.11 ile çözüldü.
Cyberpunk 2077… Biliyorsunuz CD Projekt RED geçtiğimiz günlerde oyun için sözünü verdikleri ilk büyük yamayı yayınladı. Patch 1.1 yaması ve Şubat ayında yayınlayacakları bir öteki yama ile oyundaki sorunların büyük çoğunluğunu çözmeyi hedefliyorlardı. Ancak ilk büyük güncelleme yayınlanır yayınlanmaz oyunda başka bir sıkıntı boy gösterdi ve bu yeniden tepkileri firmanın üstüne çekti. Oyunda birkaç görevde “Sen şuraya git, birkaç gün sonrasında ben seni ararım” tarzında bekleyiş süreçleri oluyor ve bu yeni yamadan sonrasında bunlardan birisi bozuldu. Wakako’nun ofisinden çıktıktan sonrasında sizi aramasını ve rolü ilerletmesini beklediğiniz Takemura, görüntülü görüşmeniz esnasında tek kelime etmeden öylece yüzünüze bakıyordu.

Cyberpunk 2077’de mucize olay! Takemura artık konuşabiliyor…

Oyundaki ilerleyişi tamamen durduran Takemura’nın suskunluk yemini oyuncular tarafınca internette tepkiyle karşılandı ve her şeyi düzeltmeye çalışan CDPR, uğraşacak bir sıkıntı daha buldu. Neyse ki yayınlanan Hotfix 1.11 yaması ile oyundaki bu hata giderildi ve şimdi oyuncular Cyberpunk 2077 Patch 1.1’in hissedilmeyen iyileştirmeleriyle hikayede ilerlemeye devam edebilir. CEO Iwinski’nin videoda gösterdiği ve sözünü etmiş olduğu yol haritası sanırım birkaç kere daha değişmeye mahkum. Oyuncular gözlerini Şubat ayı içinde yayınlanacak ikinci büyük yamaya dikmiş durumda. O güncellemeden ilkin oyununuzun önceki sürümünü yedeklemeyi unutmayın, belli olmaz, bu sefer kayıt dosyalarını bozan bir hata baş gösterir ve ilerlemenizi kaybedebilirsiniz.

Yol haritasına nazaran CDPR Ocak ve Şubat ayları içinde birer büyük güncelleme yayınlayacak, arkasından parasız DLC içeriklerini yayınlamaya başlamış olacak ve bu senenin sonlarına doğru oyunun PS5 ve Xbox Series X sürümünü piyasaya sürecekti. Tabi o şekildeki göründüğü gibi şimdilik bunlar için birazcık beklemeleri gerekecek, şu sebeple oyun, kendisine katlanılmasını zorlaştıran ve adeta sevgi öldüren hatalara sahip. Biliyorsunuz, “Cyberpunk 2077: En başarı göstermiş fiyasko” yazısında oyuna karşı hissettiğim tüm kırgınlığı ve hayal kırıklığını dile getirmiştim. Eğer hala okumadıysanız buraya tıklayarak alakalı yazıya gidebilirsiniz.

Cyberpunk 2077 Hotfix 1.11 yaması, bununla beraber yeniden güncellemeden sonrasında çıkan başka bir hatayı da düzeltiyor. Bu ilk hata kadar akışı etkilemese de, sıkıntı çıkarttığı bölgeler oluyordu. Rastgele eşya seçimleri de artık oyunun önceki sürümündeki haline getirildi. Sizler de yamayla alakalı görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ